Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 04.12.2023, 13:40

...

Меню сайту
Наше опитування

Оцініть мій сайт


Всего проголосовало: 454

 
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Учням

Правила поведінки з незнайомими людьми

Однією з найбільш серйозних небезпек, що постійно підстерігає дітей і підлітків, особливо в міських умовах, може бути зустріч із небезпечними незнайомцями. Для того, щоб зберегти своє життя й здоров'я необхідно знати й завжди дотримуватися простих й у той же час досить ефективних правил поведінки:

з1

• Не вступати в розмови з незнайомими людьми на вулиці, в міському транспорті, інших місцях, а у випадку коли поблизу немає інших людей не відповідати навіть на запитання незнайомців і при цьому не боятися показатися погане вихованими.

• Якщо незнайомці намагаються контактувати з вами, необхідно терміново тікати від них. А якщо вони вас переслідують, потрібно голосно кричати й кликати на допомогу.

• У випадку застосування незнайомцем фізичної сили, активно пручайтеся й голосно кричіть: “Рятуйте!”

• Не приймати подарунків й особливо частувань від незнайомців: цукерок та інших кондитерських виробів, жувальних гумок, соків та інших солодких напоїв, у яких можуть знаходитися отрута та психотропні речовини.

• Ніколи не заходити одному в під’їзди будинків, ліфти й інші замкнуті приміщення разом з незнайомими людьми.

• Не сідайте в машину, якщо в ній перебувають незнайомі люди.

• Ніколи поодинці, без друзів або батьків, не надавайте допомогу незнайомим людям у перенесенні речей, особливо до них додому або до їхньої машини.

• Ніколи не приймайте пропозиції від незнайомих людей сходити в кіно , кафе, бар або покататися на машині.

• Не розповідайте незнайомим людям де живете, хто ваші батьки, як ваше прізвище.

• Про всі дивні зустрічі, подарунки і пропозиції незнайомих людей обов'язково й негайно повідомляйте своїм батькам або вчителям

З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до Мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Поте оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, якщо не батьки?
Потреби в Інтернеті дітей різних вікових груп.
Дуже важливо зрозуміти, в якому вигляді та обсязі необхідний Інтернет дітям у тому чи іншому віці. Тому перш за все визначимо, для яких справ може використовуватись Інтернет дітьми різних вікових категорій, адже різні вікові категорії різняться інтересами, розумінням навколишнього світу та реакцією на різні події.
Дитині до 7 років цікаво й необхідно грати, особливо – у розвиваючі та сюжетно-рольові ігри. Яким би іграм не надавала перевагу дитина – віртуальним, чи іграм з батьками та іншими дітьми, - все буде корисно для його розвитку, зрозуміло, якщо дотримувати часових обмежень. Інакше віртуальні ігри можуть швидко стати для дитини сенсом життя, а реального спілкування вона буде уникати. Відводьте на віртуальні ігри півгодини в день, а на ігри з однолітками – 3-4 години.
З 7 до 11 років, діти як і раніше люблять грати та прагнуть використовувати Інтернет саме як майданчик для ігор. Але в цьому віці в дітей прокидається т.зв. соціальне «Я». Дітям важливо зайняти значуще місце в житті свого маленького світу: класу, школи, дружити з однолітками. Тут їй буде потрібна реальна допомога та просто увага батьків. Перші невдалі спроби дружби в початковій школі можуть травмувати дитину. В цьому випадку батьки зможуть дати йому практичні поради щодо встановлення контакту з однолітками, разом беручи участь у віртуальному спілкуванні в мережі. Зрозуміло, у всьому необхідно дотримуватись міри, і тоді Інтернет стане дитині помічником у подоланні бар'єрів спілкування, партнером по розвиваючим іграм, учителем у вивченні іноземних мов, джерелом необхідної інформації для уроків і просто – музики, картинок та фотографій, мультфільмів і позитивних емоцій.
Дитина в 11-14 років – це підліток. І найголовнішою, провідною його діяльністю є спілкування з однолітками. Тут Інтернет може стати просто незамінним помічником. Але, знов таки, все добре в міру! Інтерактивне спілкування потрібно обов'язково поєднувати з реальним. Після 11 років у підлітків починає активно пробуджуватись інтерес до питань дорослого життя, психології статей та всього, що з цим пов'язане. Важливо, щоб відповіді на свої питання підліток знаходив в першу чергу у батьків, а не на сумнівних сайтах. Крім того, у цьому віці в дітей з'являються кумири: співаки, спортсмени та артисти, про яких їм хочеться довідатися все. В цьому випадку Інтернет – кращий помічник та інформатор. Але батькам потрібно бути пильними, адже зірок часто супроводжує скандальна інформація.
Дитина старше 14 років – уже досить доросла людина, яка вважає, що сама краще знає, як їй потрібно поводитися, яку музику слухати, що читати, з ким спілкуватися. Цікавтеся всім тим, чим цікавиться ваша дитина, намагайтеся розібратися в колі його інтересів і спілкуйтеся з ним про них, навіть якщо це «не Ваша тема». Починаючи з цього віку з дитиною можна говорити і про вибір майбутньої професії. А в Інтернеті можна знайти безліч інформації, що допоможе дитині визначитися, а Вам – контролювати та, якщо буде потреба, коректувати вибір дитини, знаходячи більш повну інформацію про переваги й про недоліки різних професій.

Інтернет-ризики для дітей
З всього вище сказаного можна зробити висновок, що дозоване перебування дитини в Інтернеті є корисним, але ж вже згадувалося, що крім «світлої», корисної сторони цього надбання людства в Всесвітні павутині присутня і «темна» сторона – шкідливий контент, який для необережних та недосвідчених користувачів може бути небезпечним. Це небезпеки духовного,психологічного, матеріального плану. Подекуди ці небезпеки можуть трансформуватися в реальні фізичні загрози для здоров’я та життя вашої дитини. Які ж ризики можуть зустрітися дитині під час її перебування в мережі?

Контентні ризики
Контентні ризики пов'язані зі споживанням інформації, яка публікується в інтернеті і включає в себе незаконний і непризначений для дітей (неналежний) контент.
Неналежний контент включає матеріали, що містять:насильство,еротику і порнографію, нецензурну лексику, інформацію,розпалює расову ненависть, пропаганду анарексіі і булімії, суїциду, азартних ігор і наркотичних речовин.
Залежно від законодавства країни різні матеріали можуть вважатися нелегальними.У більшості країн заборонені: матеріали сексуального характеру за участю дітей та підлітків, порнографічний контент, описи насильства,зокрема сексуального, екстремізмі розпалювання расової ненависті.

Комунікаційні ризики
Комунікаційні ризики пов'язані з міжособистіснимивідносинамиінтернет-користувачів і включають в себе контакти педофілів з ​​дітьми та кіберпереслідування.
Незаконнийконт акт - це спілкування між дорослим і дитиною, при якому дорослий намагається встановити ближчі стосунки для сексуальної експлуатації дитини.
Кіберпереслідування - це переслідуваннялюдиниповідомленнями, що містять образи, агресію, сексуальні домагання за допомогою інтернет-комунікацій. Також, кіберпереслідування може приймати такі форми, як обмін інформацією, контактами або зображеннями, залякування, наслідування, хуліганство(інтернет-троллінг) і соціальне бойкотування.

Шкідливі програми
Шкідливі програми - це програми, що негативно впливають на роботу комп'ютера. До них відносяться віруси, програми-шпигуни, не бажане рекламне ПО і різні форми шкідливих кодів.

Спам
Спам - це небажані електронні листи, що містять рекламні матеріали. Спам дорого обходиться для одержувача,оскільки користувач витрачає на отримання більшої кількості листів свій час і оплачений інтернет-трафік.Також небажана пошта може містити, у вигляді вкладень що самі запускаються,шкідливі програми.

Кібершахрайство.
Кібершахрайство - це один з видів кіберзлочину, метою якого є обман користувачів. Розкрадання конфіденційних даних може привести до того, що хакер незаконно отримує доступ і яким-небудь чином використовує особисту інформацію користувача, зметоюотриманняматеріальногоприбутку.

Як же вберегти дитин увід усього цього кібернетичного жаху?Може просто взяти і заборонити користуватися комп'ютером?Але як,же їм жити в умовах інформаційного суспільства?
Все набагато простіше. Для того щоб уберегти наших дітей, подбайте про функції батьківського контролю або встановіть фільтри.
Сьогодні існує безліч корисних програм, що дозволяють зробити подорож наших дітей по Мережі не тільки захоплюючою,але й безпечою.

Антивірусне програмне забезпечення

Однією з найбільших загроз для комп'ютерних систем є віруси. Для боротьби з ни­ми можна придбати програмне забезпечення, що називається антивірусним. Воно працюватиме у вашій системі й перевірятиме на вміст вірусів усі файли, які ви от­римуєте електронною поштою, завантажуєте з Інтернету, переписуєте на жорст­кий диск або запускаєте на виконання з компакт-дисках чи дискети.
Більшість виробників антивірусних програм пропонують пробні версії, які можна за­вантажити на комп'ютер і використовувати протягом певного часу. Пробними версія­ми можуть бути укомплектовані також нові комп'ютери.
Незалежно від того, яку з антивірусних програм ви оберете, важливо постійно її оновлювати. Зазвичай за певну річну оплату ви можете завантажувати оновлення з сайту виробника. Більшість програм самостійно щоденно підключаються до сво­го сайту й перевіряють, чи нема там «свіжих» оновлень.

Блокування спливаючих вікон
Спливаючі вікна з'являються під час перегляду багатьох сайтів. Деякі такі вікна містять лише рекламу, проте є вікна, разом з якими без вашого відома може заван­тажуватися та встановлюватися програмне забезпечення типу Spyware.
Як зазначалося вище, операційна система Windows XP із встановленим пакетом оновлень SP2 має засіб блокування спливаючих вікон, який вбудований в Internet Explorer. Користувач може обрати потрібний варіант: блокувати всі такі вікна, бло­кувати лише ті, що належать до безпечних сайтів, або ж не блокувати жодні.
Для доступу до даного засобу відкрийте у програмі Internet Explorer меню Сервіс Блокирование всплывающих окон (Сервіс Блокування спливаючих вікон). Во­но містить команду-перемикач Включить/Выключить блокирование всплываю­щих окон (Ввімкнути/Вимкнути блокування спливаючих вікон), а також команду Параметри блокирования всплывающих окон (Параметри блокування спли­ваючих вікон), яка доступна лише за умови, що блокування спливаючих вікон ввімк­нене. Коли таке вікно блокується, у верхній частині вікна Internet Explorer виводиться інформаційна панель.

Антиспамове програмне забезпечення
Програми даного типу застосовуються для фільтрації електронної пошти, вони аналізують усі повідомлення, які надходять до вашого комп'ютера, з метою виявлення та видалення спаму. Зазвичай у таких програмах є можливість задавати правила, за якими бажана пошта буде відокремлюватися від небажаної. У цих правилах може враховуватися наявність певних слів та адрес відправника у заголовках поштових повідомлень або наявність певних слів у самих повідомленнях.
Існує також програмне забезпечення, яке розширює антиспамові можливості поштового клієнта. Воно буває різним: одні програми просто ізолюють підозрілі повідомлення, а інші відокремлюють усі повідомлення із зворотними адресами, яких немає у сформованому вами списку.

ParentalControl - доповнення доInternet Explorer, яке допомагає батькам запобігти доступу дітей до сайтів для дорослих. Також можна заблокувати або дозволити для перегляду будь-який сайт.

Призначення KidsControl - контроль часу, який дитина проводить в інтернеті. Особливість програми в тому, що при виявленні забороненого сайту або спробі вийти в інтернет в недозволений час дитина не зможе завантажити веб-сторінку. Просто в браузері видається порожня сторінка "Сервер не знайдено". Для дитини в KidsControl передбачені наступні обмеження: веб-фільтр за категоріями,чорний і білий списки сайтів,обмеження роботи в інтернеті за часом і заборона на скачування певних типів файлів.

My Kids Browser- веб браузер для дітей. Містить зумовлений список сайтів для дітей,а батьки можуть додати довільний список Webсайтів для доступу.
My Kids Browser запускається в повноекранному режимі, блокує доступ до робочого столу і дозволяє заблокувати використання інших браузерів, встановлених на комп'ютері. Містить також безліч додаткових можливостей.

КіберМама 1.0b
Все що вам треба - це задати розклад роботи за комп'ютером.Після цього можете бути впевнені - КіберМама простежить за часом роботи, попередить дитини про те, що скоро йому потрібно буде відпочити і припинить роботу комп'ютера, коли заданий вами час закінчиться.

Так, ми не можемо ізолювати дітей від комп'ютера, сучасна дійсність диктує нам свої умови, але ми можемо зробити відвідування інтернет безпечним.
Для цього ми з вами повинні виконувати кілька простих правил:

Правило 1.Уважно ставтеся до дій ваших дітей в "світовій павутині":
• Не відправляйте дітей у "вільне плавання" по Мережі.Намагайтеся брати активну участь у спілкуванні дитини з Інтернетом, особливо на етапі освоєння.
• Поговоріть з дитиною про те, що нового для себе вона дізнається з допомогою Інтернету і як вчасно попередити загрози.

Правило 2.Інформуйте дитину про можливості і небезпеки, які несе в собі Мережа:
Розкажіть їй, що в Інтернеті як і в житті зустрічаються і "хороші", і "погані" люди.Поясніть, що якщо вона зіткнеться з негативом або насильством від іншого користувача Інтернет, їй потрібно повідомити про це близьким людям.
Навчіть дитину шукати потрібну їй інформацію і перевіряти її, у тому числі з вашою допомогою.
Навчіть дитину уважно ставитися до скачування платної інформації та отримання платних послуг з Інтернету, особливо шляхом відправки SMS, - щоб уникнути втрати грошей.
Сформуйте список корисних, цікавих, безпечних ресурсів, якими може користуватися ваша дитина, і порадьте їх використовувати.

Правило 3.Виберіть зручну форму контролю перебування дитини в Мережі:
Встановіть на комп'ютер програми батьківського контролю (або скористайтесь вбудованими в Windows інструментами), а також антивірус.
Якщо ваша дитина - учень молодших класів і залишається часто вдома одна, обмежте час його перебування в Інтернеті.
Якщо комп'ютер використовується всіма членами сім'ї, встановіть його в місці, доступному для всіх членів сім'ї, а не в кімнаті дитини.
Створюйте різні облікові записи на Вашому комп'ютері для дорослих і дітей. Це допоможе не тільки убезпечити дитину, але і зберегти Ваші особисті дані.
Регулярно відстежуйте ресурси, які відвідує ваша дитина.Прості настройки комп'ютера дозволять вам бути в курсі того, яку інформацію переглядав підліток.

Правило 4.Регулярно підвищуйте рівень комп'ютерної грамотності, щоб знати, як забезпечити безпеку дітей:
Використовуйте зручні можливості підвищення рівня комп'ютерної та Інтернет грамотності, наприклад, відвідування курсів, читання спеціальної літератури, консультації з експертами.
Знайомте всіх членів сім'ї з базовими принципами безпечної роботи на комп'ютері та в Інтернеті.

Бережіть себе і своїх дітей.Нехай подорож по океану інформації в Мережі буде для вас приємною, цікавою, корисною,а головне безпечною.

Правила для учнів 1-4 класів

 

1. Старанно вчіться. Уважно слухайте пояснення вчителя, виконуйте всі його завдання.

2. Приймайте участь в корисних справах свого класу. Допомагайте товаришам в навчанні та праці. 

3. Будьте чесними, справедливими і правдивими.

4. Бережно ставтеся до шкільного і власного майна, до своїх і чужих речей.

5. Дотримуйтеся режиму дня.

6. Дотримуйтеся правил особистої гігієни.

7. Слухайте вчителів, батьків, старших членів родини. Виконуйте свої обов'язки.

8. Не приносьте до школи сторонні предмети.

9. Завжди бути охайними, акуратними. На уроки приходити в шкільній формі.

10. Дотримуйтеся правил дорожнього руху. Будьте обережні з вогнем, газом, електроприладами. Купатися тільки в спеціально відведених місцях під наглядом дорослих.


Правила для учнів 5-11 класів

 

1. Наполегливо і творчо оволодівай основами наук. Використовуй отримані знання в житті.

2. Дотримуйся дисципліни праці, правил техніки безпеки.

3. Приймай активну участь в шкільних заходах. Бережи і підтримуй традиції школи, колективу. Допомагай вчителям в організації та проведенні позакласних заходів.

4. Бережи шкільне та власне майно.

5. Раціонально організовуй навчання, працю, відпочинок.

6. Приймай участь у гуртках, займайся фізичною культурою, спортом, загартовуйся.

7. Поважай батьків, проявляй турботу про членів родини, допомагай їм. Будь уважним до оточуючих людей.

8. До школи ходити в учнівській формі, слідкувати за своїм зовнішнім виглядом.

9. Дотримуйся певних правил і норм поведінки. Ні! - шкідливим звичкам.

10. Знай і виконуй правила дорожнього руху, пожежної безпеки і поведінки на воді. Умій надати першу медичну допомогу.


Учні мають право на:

 

Вільне вираження власних поглядів, переконань і думок.

Свободу отримання інформації.

Свободу думки, совісті і релігії.

На шану людської гідності.

Здобуття безкоштовної освіти відповідно до державних освітніх стандартів, розвиток своєї особи, своїх талантів, розумових і фізичних здібностей.

Навчання в рамках державних стандартів за індивідуальним навчальним планом в порядку, визначеному Статутом школи (навчання вдома за медичними довідками).

Оцінку знань і умінь навчання, отримання оцінки по кожному предмету, відповідно до своїх знань і умінь.

Завчасне повідомлення про терміни і об'єм контрольних робіт, відповідно до графіка.

Об'єм часу на виконання обов'язкової частини домашнього завдання не повинен перевищувати 50% об'єму виконаної роботи на уроці з відповідного предмета.

Брати участь у культурному житті школи, в заходах.

Відпочинок на перервах між уроками і в канікулярний час, відсутність завдання на канікули для учнів (окрім читання художньої літератури).

Участь в управлінні школою в порядку, визначуваному Статутом школи.

Пільги і матеріальну допомогу відповідно до діючих норм.

Перехід до іншої освітньої установи, що реалізує освітню програму відповідного рівня.

 Створення різних суспільних об'єднань, якщо вони не суперечать Статуту школи.

Використання права екстернату, домашнього навчання, дострокової здачі іспитів.

Відкритий вислів своєї думки про якість освітнього процесу на Раді школи, засіданні комісії з прав дитини.

Внесення пропозицій про зміни в освітній діяльності школи в затвердженому порядку.

Використання для виступів засобів масової інформації школи, видання газет, рукописних журналів.

Право знати про одержані оцінки, як за усні, так і за письмові роботи.

Право на конфіденційність повідомлення оцінки за свою відповідь або письмову роботу.

Право на клопотання про перенесення термінів контрольних робіт після пропусків по хворобі, підтверджених медичними документами.

Права і обов'язки дитини охороняються Конвенцією ООН про права дитини, чинним Законодавством України.


Обов'язки учнів

 

Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять.

При вході в школу, якщо поряд є вчителі, молодші школярі, батьки, необхідно пропустити їх, а потім йти самому. Хлопці пропускають вперед дівчат.

До дзвінка займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя.

Приходити до школи необхідно в чистій та випрасуваній шкільній формі, у чистому взутті. Зачіска повинна бути охайною.

Не дозволяється приносити до школи та на її територію з будь – якою метою а використовувати будь – яким способом зброю (навіть іграшкову), вибухонебезпечні та вогненебезпечні речовини, гострі предмети, карти (гральні), алкогольні напої, сигарети, жувальні гумки, літературу, аудіо-, відео, та СD – продукцію аморального змісту. Не дозволяється використовувати плеєрів та мобільних телефонів під час навчального процесу.

Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) залишати територію школи під час навчальних занять. Покинути школу можна, лише післяпред'явлення довідку від батьків, медичного працівника класному керівнику.

У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.

Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших.

Поза школою поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.

Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи .

Шкільне приладдя, одяг і інші речі, що знаходяться на території школи, належать їх власникам. До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

Речі, які знайшли учні (втрачені або забуті, на їх думку), належить здати черговому.

Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.

Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

Учні повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без будь-яких заперечень. Учень повинен дбайливо ставитися до своїх підручників та зошитів. Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику.

Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.


РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

 

Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого собі і суспільства.

Рекомендується не використовувати косметику і не носити багато прикрас на заняття.

Спортивний одяг, призначений тільки для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

На уроках трудового навчання діти повинні мати робочу форму.

На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

На вечори, концерти учні вибирають одяг по рекомендації батьків і на свій розсуд.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Корисні посилання
 • МОН
 • Обласне управління освіти
 • Інститут післядипломної освіти
 • Управління освіти ЧМР
 • ОСВІТА.UA
 • Методичний портал
 • Погода в Чернівцях
  Випадкове фото
  Календар
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  Copyright MyCorp © 2023